Debaty o všem, co vás z našeho oboru zajímá. Napiště nám, zeptejte se, napiště své zkušenosti.. Diskutujte s námi, i s ostatními návštěvníky těchto webových stránek.

Komentáře

 1. Marek  1 února, 2013

  Zdravím, chceme pokácet několik ovocných stromů na zahradě. potřebujeme ale všechno odvézt. Můžete mi říct jestli to taky děláte a jestli to stihnete za den? Nebo případně o víkendu. Jedná se mi celkem o 4 stromy.

  odpovědět
  • Michal Rašplička  4 února, 2013

   Dobrý den,
   co se týče časové náročnosti, samozřejmě záleží na velikosti jednotlivých stromů. Třeba jabloň, nebo švestka nedorůstá do příliš velkých rozměrů, takže i bez předchozího obhlédnutí si dovolím odhadnout kácení čtyř stromů na jeden den. Práce případně o víkendu je možná, nebudeme si účtovat žádné příplatky. Likvidaci veškeré biomasy zajistíme také a to buď štěpkováním na místě, nebo odvozem v den kácení.

   odpovědět
 2. Petra Potužníková  10 února, 2013

  Dobrý den, chtěla bych Vás touto cestou požádat o vysvětlení, kdy můžeme pokácet strom v blízkosti našeho domu. Bojíme se, že se při silném větru odlomí větve a uhodí do oken. Nejsem si jistá, jestli na to musíme mít povolení a jestli se to vůbec stihne, když píšete že od března se již nesmí kácet? Děkuji za odpověď.

  odpovědět
  • Michal Rašplička  12 února, 2013

   Dobrý den, v případě ohrožení zdraví či majetku je možné strom pokácet kdykoliv i bez povolení. Kácení je však třeba oznámit do 15ti dnů od provedení prací na příslušný úřad a doručit i náležitou dokumentaci(fotky, druh stromu apod.). Povolení je nutné při obvodu kmene větším než 80cm ve výšce 130cm nad zemí. Období vegetačního klidu je víceméně pouze doporučované, ale zpravidla respektované. V zákoně ustanoveno není. Mimo toto období tak záleží na tom, zda Vám úřad povolení vydá.

   odpovědět
 3. Josef Koucký  25 srpna, 2013

  Dobrý den,
  u objektu RD nám roste cca 60letý smrk. Rádi bychom zachovali kmen do výšky cca 4 m s větvemi a zbytek nad tím nechali ořezat a sundat. Přežije jen zbytek nebo je skácet celý.

  Děkuji

  Koucký

  odpovědět
  • Petr Louda  25 srpna, 2013

   Dobrý den,
   je pravděpodobné, že strom zásah přežije, ale z estetických důvodů takto razantní řez podobně starých stromů rozhodně nedoporučujeme. V tomto případě je lepší strom porazit a vysadit místo něj nový. Nechcete- li přijít o zeleň, je možné vysadit nový strom někde v blízkosti stávajícího a tento pokácet třeba až za 5 let, až nový strom povyroste.

   odpovědět
 4. Cikán Antonín  9 prosince, 2013

  Dobrý den, v ceně vašich prací je vždy obsaženo i tzv. dopravné, resp. působíte pouze v Praze a okolí? Totiž – měli bychom zájem o vaše služby, ale místo, kde byste případně zasahovali, se nachází cca na rozhraní Středočeského a Jihočeského kraje …
  děkuje a zdraví AC

  odpovědět
  • Michal Rašplička  10 prosince, 2013

   Dobrý den, na základě Vaší poptávky Vám vypracujeme cenovou nabídku položkově rozepsanou (včetně dopravy, materiálu, atd..), kde přesně vidíte, kolik a za co platíte.

   odpovědět

 Přidat komentář