Instalace ochranných sítí a bodců.

Toto jsou dva nejvyužívanější systémy v ochraně proti holubům a ptactvu obecně. Nabízíme Vám montáž těchto zábran proti holubům všude tam, kde je potřeba zamezit možnost přístupu těmto nezvaným návštěvníkům. Montáž zábran provádíme pomocí horolezecké techniky, čímž lze dosáhnout velmi šetrného a rychlého způsobu práce. Není třeba stavět žádné lešení, či rampy a to vede k výraznému snížení pořizovacích nákladů. Velké množství holubů sídlí na členitých fasádách jak historických, tak ale i moderních budov. Tato místa  poskytují holubům ochranu nejen před nebezpečím, ale také proti nepřízni počasí. Mají zde blízko ke zdrojům potravy a proto si tato místa rádi vybírají i pro zahnízdění. S tím je spojeno znečišťování všech těchto prostor velice agresivním holubím trusem, případně samotné hnízdo může způsobit například znečištění okapního žlabu, či úplné ucpání svodu. Tyto nepříliš nápadné problémy, pak mohou na domě napáchat další škody. Svým trusem holubi nejen že znečišťují římsy a jiná, podobná místa, čímž esteticky narušují vzhled budov, ale také narušují omítku a přenášejí řadu vážných chorob a parazitů.

  • Bodce: Zabraňují usednutí holubů na ošetřené ploše. Připevňují se na parapety, okraje žlabů, na okraj římsy. Jedná se o pás, hustě posetý a do několika směrů orientovanými tenkými kovovými drátky. Výhodou je, že tyto bodce nejsou z větší vzdálenosti (z chodníku) vidět a nenarušují celkovou estetiku budov.

 

  • Sítě: Využívají se k zakrytí větších ploch, otvorů, průvlaků.. Jedná se hlavně o: Balkóny, lodžie, světlíky, ochozy věží, apod., do nichž chcete ptákům zamezit přístup. Sítí lze zakrýt i celou střechu.