Pozor, od 1.11.2014 vstoupila v platnost novela vyhlášky o kácení stromů. Více v naší sekci články.

 

Máte na zahradě stromy, které vám přerostly přes hlavu? Ohrožují váš dům, chatu nebo jinou stavbu? Zabírají příliš místa a nezapadají do vašich představ o budoucnosti zahrady? Neriskujte zranění ani škody na majetku při neodborném kácení. Profesionální kácení rizikových stromů je osvědčené a cenově dostupné řešení.

Postaráme se o kompletní pokácení

Zajišťujeme kácení listnatých a jehličnatých stromů všech velikostí. Po skácení vždy současně provedeme odvětvení kmene a hrubé rozřezání na metry. Na vaše přání můžeme také špalky naštípat, veškerou odpadní biomasu rovnou odvézt nebo na místě rozštěpkovat a celou zahradu po práci uklidit.

Poškozené, nalomené nebo odumřelé stromy doporučujeme pokácet co nejdříve. Představují totiž značné riziko pro své okolí a pozdější kácení bude pro svou rizikovost dražší.

Klasické kácení používáme u stromů, kolem kterých je dostatek místa a nestojí poblíž budov, plotů, pergol nebo jiných objektů či elektrického vedení. Tuto metodu lze použít i v případech, kdy je alespoň v jednom směru dostatečně velká plocha, do které lze stromy nasměrovat. Klasický způsob kácení je rychlejší a levnější než rizikové kácení.

Proč si na kácení pozvat právě nás

  • Máme dlouholeté zkušenosti s kácením listnatých stromů i jehličnanů všech velikostí
  • Provádíme také likvidaci vyvrácených stromů nebo jejich odklizení po vichřici
  • Při kácení využíváme profesionální vybavení
  • V ceně kácení je rozřezání stromu na špalky dlouhé 1 m a odvětvení

Nejčastěji zajišťujeme kácení pro zahrady u rodinných domů, chaty, parky, veřejná prostranství, firmy, obchodní centra a zahrady s ovocnými stromy. Pokud se chcete podívat, jak nám jde práce od ruky, nahlédněte do referencí.

Prořezávání stromů

Kromě kácení stromů zajišťujeme také jejich prořezávání. Nejčastěji si u nás zákazníci objednávají tzv. řez redukční, tedy redukující celkový rozměr koruny stromu, u kterého byl zanedbán výchovný řez nebo se opomnělo počítat s tím, že doroste do značné výšky.

  • Dále provádíme řez výchovný, udržovací či zdravotní. V rámci prevence odstraňujeme slábnoucí, odumírající nebo mechanicky poškozené větve, v rámci léčby prořezáváme nemocné a hmyzem napadené části stromů.
  • K prořezávání využíváme horolezeckou techniku a postup, který je ke stromům šetrný a zbytečně je nepoškozuje.

Kácení stromů bez povolení

Často se nás zákazníci ptají, zda potřebují ke kácení stromů povolení. Dle novely vyhlášky č. 189/2013, která upravuje zákon o ochraně přírody a krajiny č. 114/1992 Sb., je možné bez povolení kácet dřeviny s obvodem kmene menším než 80 cm ve 130 cm nad zemí. Některé další případy podléhají ohlašovací povinnosti. Více informací najdete ve článku kácení stromů od 1.7.2013.

Často kladené otázky

  • Kolik stojí kácení stromů?

Přesná cena závisí na obtížnosti kácení. Více informací najdete v našem ceníku. Přesnou cenu vám rádi sdělíme na vyžádání.

  • Jaké je nejvhodnější období pro kácení?

Ovocné stromy i jehličnany doporučujeme kácet v období vegetačního klidu (přibližně od 1. 10. do 31. 3.). Podle aktuálně platných zákonů však lze v různých případech kácení provádět během celého roku.

Nabízíme i doplňkové služby