Montáž ochrany proti sesunutí sněhu ze střech – sněholamů
Poměrně často majitelé domů s šikmou střechou – ať už rodinných domů anebo bytová družstva, opomíjejí nebezpečí vznikající sesunutím sněhového návalu ze střechy. Přitom však za škody vzniklé na majetku a zdraví sesuvem sněhu ze střechy je odpovědný právě majitel domu.
Pokud ve vašem případě tato velmi nebezpečná situace již nastala, nabízíme řešení téměř okamžitě, dokud není pozdě a to ručním, řízeném shazováním sněhu.
Samozřejmě, že stejně jako ve většině situací, je mnohem výhodnější a hlavně bezpečnější, takovýmto situacím předcházet. Toto značné riziko, hlavně u velkých ploch střech bytových domů, které navíc mají přímo pod střechou veřejný chodník, lze výrazně omezit montáží právě zmiňovaných zábran proti sněhu.
Sněholamů je mnoho typů a někteří výrobci vyrábějí sněhové zábrany přímo pro své střechy. V tomto případě je potřeba dodržet tato systémová řešení, chcete-li si zachovat nárok na záruku ke střeše. Jiní výrobci se touto problematikou tolik nezabývají a zde je pak možnost montovat různé sněholamy, jejichž výrobou se dnes zabývá již řada firem. Mezi nejběžněji používané patří tyto:
- Mřížové
- Tyčové
- Háky
- Lopatka
Rozhodnete-li se pro montáž zábran proti sněhu, měli byste vědět několik důležitých informací. Mezi základní údaje, bez kterých se neobejdete je sklon střechy a sněhová oblast, ve které se nachází Váš dům. K tomu Vám pomůže následující obrázek.
Dalším důležitým údajem je charakteristická hodnota sněhu (kPa) pro danou oblast, kterou si můžete najít v následující tabulce.
Z výše zjištěných informací si už snadno v následujícím grafu zjistíte, kolik protisněhových tašek nebo háků budete potřebovat.
S osazováním samotných sněhových zábran také souvisí montáž různých doplňků na přání zákazníka:
- Nášlapné plotny s podpěrou
- Vzpěry pro stoupací plošinu
- Stoupací plošiny
- Zábradlí ke stoupací plošině
- Prostupy a odvětrávací prvky
Nejen pro naše zákazníky, ale pro všechny, kdo mají o tuto problematiku zájem, jsme připravili možnost stažení následujících katalogů a montážních návodů. Vždy však, prosím, mějte na paměti, že práce ve výškách a na střechách je velmi nebezpečná a je proto zcela nezbytné používat bezpečnostní jistící prvky a dodržovat veškerá bezpečnostní pravidla!
- ZDE si můžete stáhnout katalog vhodných střešních doplňků pro zachytávání sněhu.
- ZDE si můžete stáhnout katalog třešeních lávek.
- ZDE si můžete stáhnout návod pro montáž tyčového zachytávače sněhu.
- ZDE si můžete stáhnout návod pro montáž různých druhů sněhových zábran.
- ZDE si můžete stáhnout návod pro montáž stoupacích plošin.